צילום מוצרים

צילום מוצרים הוא ענף התמחות בצילום של דוממים, חפצים למכירה שיש להציגם בדרך הטובה והנכונה ביותר לקונים הפוטנציאליים. החשיבות של צילום מוצרים נכון ואטרקטיבי היא קריטית. לא פעם אנשים מתלוננים על כך שבאתרים מסוימים לא נראית כמעט תנועת לקוחות למרות המוצרים הטובים והמחירים המעולים שלהם, לעומת אתר אחר בעל אותם וניטים כמו שלהם. בבדיקה של אתר כזה יתברר לא פעם שהן בניית האתר והן צילום המוצרים לא נעשו נכון וזה מה שמונע מהלקוחות להיכנס לאתר ולהישאר בו. מי שנכנס פעם אחת ואינו מוצא אתר לשביעות רצונו גם לא ייתן לו צ'אנס נוסף ולא ימליץ עליו, ולכן רוב הסיכויים שזה ידרדר עוד יותר אתר קניות כזה בדירוג של גוגל. צילום זה מקצועי ומציג את המוצר בצורתו המיטבית והנאמנה למקור כדי שימשוך את הקונים.

לפרטים נוספים

חייגו אלינו: חייגו אלינו 052-5801515

היכן משתמשים בצילום מוצרים?

  • אתרי קניות – צילום מוצרים מוכר לנו בעיקר מאתרי קניות באינטרנט משום שהמסחר נעשה בהם בעיקר. הצילום שם הוא זה שקובע את רמת המכירות ונרחיב על כך המשך.
  • צילום מוצרים לקטלוג של חנות רגילה – יש לא מעט חנויות פיזיות שמשתמשות בצילומי מוצרים גם לצורך משיכת לקוחות אליהן לחנות, ובכך מצליחות להגביר את המכירות במקום. הרי ידוע שאם כבר הגעתם למקום מסוים תבדקו עוד הזדמנויות קנייה ורוב הסיכויים שתוסיפו מוצרים נוספים לעגלה.
  • פרסומות – פרסומת יכולה להיות הרבה יותר מושכת מאשר נדמה לנו. זה לא חייב להיות פרסום של מוג יקר וכבד, אלא גם של פרסומת של מוצר שלכם בפייסבוק או במדיה החברתית כמו באינסטגרם. איכות הצילום קריטית.

איזה סוגי מוצרים מצלמים?

בעיקרון, מצלמים כל דבר שמתכוונים להשתמש בו מסחרית, משום שמאז שיש אינסטגרם שמאפשר פילטרים והתערבות אמנותית אנשים רואים את הפוטנציאל הגדול של הצילומים ונהנים לשחק עם זה. מי שאינו מומחה בכך נעזר בצלם מקצועי, אבל אין ספק שהצילום הפך לכלי חשוב לצילום מוצרי מזון, צילום אוכל ומנות במסעדות, בגדים, אקססוריז, מוצרי צריכה שונים, צילום תכשיטים, כלי בית ועוד. כשמדובר על צילום מוצרים, סוג המוצר והייעוד שלו קובעים גם את סוג הצילום, אם לקטלוג או לפרסום, אם לחנות פיזית או אינטרנט.

למה חשוב לצלם נכון ואיך עושים זאת?

  • אמינות ואחריות – לקוחות שרואים מוצרים בחנות שלכם בתמונות רוצים לקבל בדיוק אותו דבר. זה נכון במיוחד לבגדים ולכל מוצר שיש להעריך את המידות והצבעים שלו וכיצד הוא באמת המציאות. צילום נכון של הזוויות המדויקות, של הפרופורציה הנכונה ובפרספקטיבה אמיתית יחזקו את האמינות שלכם כסוחרים וימנעו את עגמת הנפש של הלקוחות ושלל החזרות של מוצרים. זה מדרג אתכם נמוך מאוד בעידן שבו מותר להתלונן ולהוכיח בעזרת צילום ביתי שמה שצילמתם בקטלוג אינו נאמן למציאות.
  • אטרקטיביות ופיתוי אסתטי – מבלי לוותר על דיוק בפרטים, אפשר לצלם את המוצר בתאורה מחמיאה ועל רקע נעים כדי למשוך את הלקוחות לאסתטיקה שמתקבלת ממנו. זה נכון לרהיטים שמצולמים בסביבה שלהם או בגדים על דוגמניות או תכשיטים שמוצגים בצורה מפתה. יש לא מעט אתרים שנכשלים בדיוק בזה ולכן המוצרים שלהם אינם מושכים לקוחות למרות שבפועל ובמציאות הם דווקא מאוד אטרקטיביים. הצילום פשוט אינו טוב מספיק.
  • לכבד את הלקוחות – כשאינכם משקיעים בצילומי מוצר, פקשוט בשפה מקצועית, הלקוחות חוששים שלא תכבדו גם את ההתחייבויות שלכם תמורת הכסף שהם משלמים. הרי אנחנו עובדים היום על בסיס אמון מוחלט בקניות מהאינטרנט, וזה מה שמאפשר לנו לשלם בכרטיס אשראי סכומים גבוהים. אם הצילום לא נראה מושקע אנחנו עלולים לחשוב שמדובר גם במוצר שבפועל לא יהיה איכותי ולכן לא נרצה לקנות אותו. זה גם עלול להצביע על בעייתיות ביחס שלכם ללקוחות למקרה של בעיה.
  • צילום נקי לקטלוג – יש צילומי מוצר על רקע לבן שנקראים פקשוט, זהו הצילום שמביא את המוצר נקי מבלי לקשט אותו ברקע מסביב. זה הצילום שחייב להיות בתאורה נכונה שתביא את הצבעים האמיתיים שלו ככל האפשר נאמנים למציאות, ומבלי לעוות את הפרופורציות והגודל שלו. בדרך כלל מצלמים את המוצר מכמה זוויות כדי לתת ללקוחות כמה שיותר מידע על המראה של המוצר מכל הכיוונים. זה נכון והוגן במיוחד לרהיטים ולבגדים.
  • צילום מוצרים עשיר לפרסומת – צילום לפרסומת יכלול אלמנטים נוספים של אווירה ושל מיתוג, ולכן גם כאן כדאי להשקיע במי שמעביר זאת נכון ללקוחות שלכם בצורה מושכת ויפה.
אולי יעניין אתכם גם:
חייגו אלינו