צילום תכשיטים מקצועי

צילום תכשיטים הוא תחום בתוך הצילום הטכני, שבו נדרש הצלם לאיכות ודיוק ברמה גבוהה במיוחד. צילומי תכשיטים נועדו בעיקר למטרות פרסום ושיווק כמו
למשל לקטלוגים של יצרניות תכשיטים, לפרסום חוצות או לאתרי אינטרנט. צלם תכשיטים עוסק באופן מקצועי (למידע על צילום מקצועי) בצילום טבעות, עגילים, שרשראות, סיכות, צמידים ועוד, אשר עשויים מחומרים מגוונים כגון זהב, כסף ומתכות נוספות, אבני חן וחומרים פשוטים יותר כגון עור, בד או פלסטיק.

מורכבותו של צילום תכשיט נובעת מן הרצון ליצור תמונה שתהיה מדויקת בפרטים מחד, אך גם מושכת ואטרקטיבית. למשל, תכשיטי זהב צריכים להיראות מבריקים ואבני חן –
מלאות ברק. לצלמים יש דרכים להשתמש בציוד האיכותי שלהם בשילוב עם תאורה מתאימה ומתוחכמת, על מנת להגיע לתוצאה הרצויה. כיוון שהתכשיטים מופיעים בקטלוגים ובפרסומות בהגדלה גדולה מאוד, לעיתים אף פי כמה עשרות או יותר מגודלם המקורי, התמונה חייבת להציג באופן ברור את כל פרטי התכשיט המצולם, מבלי סינוור שנוצר עקב שימוש בתאורה ישירה מידי.

אולי גם יעניין אתכם:

צילום מוצרים

צילום 360

צילום תכשיטים איכותי מעביר אל המתבונן את הטקסטורה המדויקת של התכשיט ויחד עם זאת את היוקרה שלו ולכן בצילומים, ובפרט צילום יהלומים, חשוב לפנות לסטודיו שבו הצלמים עובדים עם הציוד המקצועי ביותר ויכולים להציג עבודות מקצועיות לדוגמה.