צילום מוצרים מקצועי

מחפשים צלם מוצרים? הגעתם למקום הנכון! המונח צילום מוצר מתייחס לצילום מוצרים מסחרי למטרות שיווקיות. תחום זה כולל צילומים עבור קטלוגים או לתצוגה באתרי אינטרנט. כיוון שהמטרה של צילום מוצרים מקצועי היא לשווק את המוצר, צלם מוצרים מנוסה ישתדל להראות את המוצר כשהוא במיטבו, בצורה שתמשוך את הצופים לקנות אותו. לשם כך הוא זקוק לסטודיו מקצועי עם תאורה מתאימה, ציוד איכותי וכן יכולת עיבוד גרפי של התמונות במקרה הצורך.

פקשוטים (Pack shots) הינו מונח המתייחס אל צילום מוצרים (מקור השם הוא בצילום אריזות). פקשוטים של צילום מוצר מבוצעים בדרך כלל בסטודיו של הצלם, כאשר מניחים מוצר כשמאחוריו רקע לבן בדרך כלל, שהוא הרקע הנפוץ ביותר בצילומי קטלוג. לאחר הצילום, ניתן לעשות עריכה גרפית לתמונות, לנקות את הרקע ועוד.

אחד הייעודים הנפוצים של פקשוטים (צילום מוצר) הוא צילום לפרסום. התמונות המצולמות יופיעו בפרסומות, בקטלוגים, במגזינים או ברשת האינטרנט. במקרים אחרים, מגיע צלם מוצרים מקצועי אל מפעל כלשהו בכדי לבצע צילום תעשייתי, שגם הוא נעשה במטרה שיווקית, אך כאן מדובר בצילום של תהליכי יצור, אתרי בנייה, מפעלים וכדומה. זהו למעשה צילום ליחסי ציבור (יח"צ) לצורך תדמיתי, לפרסום, לעיתונות או לאתרי אינטרנט.

עדכון: 3/12/2016